Faq

Zanim zaczniesz

1. Czy menu dostosowane jest do potrzeb osób chorych?

Nie, to propozycja dla osób, które chcą uwzględniać w swoim codziennym menu ograniczenia wynikające z ryzyka występowania chorób dietozależnych. Osoby ze zdiagnozowaną chorobą dietozależną powinny konsultować się z lekarzem – dietetykiem.

2. Czy menu uwzględnia sezonowe produkty?

Tak. W menu uwzględnione są produkty dostępne w danej porze roku w naszej strefie klimatycznej. Jest to zgodne z zasadami zdrowego odżywiania.

3. Kto przygotował menu?

Menu dostępne w serwisie www.dobrzejemy.com przygotowane jest przez dietetyków i psychodietetyków.

4. Czy menu proponowane przez www.dobrzejemy.pl to dieta odchudzająca?

Nie. Menu uwzględnia zasady zdrowego, zrównoważonego odżywiania, uwzględniające preferencje i ograniczenia żywnościowe każdego z domowników. Naszym celem jest ułatwienie planowania i sporządzania zbilansowanych, wspólnych posiłków dla wszystkich domowników.   Dobrze zbilansowane posiłki to ważny element dla zachowania zdrowia i mają wpływ na dobrą sylwetkę. To nie jest dieta odchudzająca ale zbilansowana, nie wyniszczająca organizmu dieta mająca służyć zdrowiu i zaspokajaniu potrzeb żywieniowych.

5. Czy osoby niepełnoletnie mogą korzystać z serwisu?

W serwisie mogą zarejestrować się tylko osoby pełnoletnie. Jednakże osoba dorosła, która zarejestrowała się w serwisie otrzyma propozycję menu dla osób niepełnoletnich. Proponujemy menu dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

6. Czy serwis oferuje menu dla dzieci?

Proponujemy menu dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dla starszych dzieci i dla nastolatków należy określić ich preferencje i ograniczenia w zakładce „Moja rodzina”.

Korzystanie z serwisu

Co otrzymam wraz z menu?

Oprócz menu na kolejne dni otrzymasz:

1. Szczegółowy opis przygotowania potrawy.

2. Listę produktów niezbędnych do przygotowania potraw. Gotową listę zakupów możesz także wydrukować.

3. Możliwość wymiany posiłku na inny. Wybierz produkty ze spiżarni, zaznacz i użyj opcji „Przepis na żądanie”. Dostaniesz przepisy uwzględniające zaznaczone produkty a Twoja dieta zostanie zaktualizowana.

4. Możliwość modyfikacji menu - poprzez zmianę preferencji, wykluczenie lub dodanie ulubionych produktów, zmianę wielkości porcji.

5. Możliwość dodania kolejnej osoby. Dodaj kolejną osobę od momentu, tuż przed utworzeniem kolejnej listy zakupów. Aktualizuj dietę i utwórz listę zakupów. Posiłki dla kolejnej osoby będą uwzględnione w menu, a składniki do ich przygotowania zostaną dopisane do listy zakupów.

6. Możliwość zobaczenia menu na cały czas zakupionego menu.

Kiedy otrzymam menu?

Dostęp do menu otrzymasz bezzwłocznie po dokonaniu płatności i aktywowaniu konta poprzez link aktywacyjny. Na podany przy rejestracji adres e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji w serwisie Dobrzejemy.pl wraz z linkiem aktywacyjnym.   Aby aktywować konto kliknij w link. Zaloguj się w serwisie używając danych (adres e-maili i hasła) podanych przy rejestracji i w pełni korzystaj z serwisu.

W jaki sposób będę mieć dostęp do menu?

Na podany nam adres e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji w serwisie www. dobrzejemy.pl wraz z linkiem.   Aby aktywować konto kliknij w link. Zaloguj się w serwisie używając danych (adres e-mail i hasło) podanych przy rejestracji i w pełni korzystaj z serwisu. Dostęp do menu będziesz mieć na urządzeniach z dostępem do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy) po zalogowaniu się na swoje konto. Menu dostępne jest w zakładce „Moja dieta”

Czy mogę modyfikować menu?

1. Masz możliwość wymiany posiłku na inny. Wybierz produkty ze spiżarni, zaznacz i użyj opcji „Przepis na żądanie”. Dostaniesz przepisy uwzględniające zaznaczone produkty a Twoja dieta zostanie zaktualizowana.

2. Możesz także modyfikować menu poprzez zmianę preferencji, wykluczenie lub dodanie ulubionych produktów, zmianę wielkości porcji.

Co znajdę w menu?

1. Zaproponujemy menu spełniające wymagania zdrowego żywienia ale uwzględniające ograniczenia i preferencje żywnościowe osób wskazanych przez użytkownika w zakładce „Moja rodzina”.

2. Otrzymasz przepis zawierający listę i ilości składników wraz z opisem sposobu przygotowania wspólnego posiłku dla wszystkich domowników.

3. Dzienne menu składa się z 5 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Użytkownik serwisu ma także możliwość wyboru rodzaju dania obiadowego – zupy lub II dania.

4. Otrzymasz szczegółowy opis przyrządzenia potrawy oraz informację w jaki sposób można ją doprawić.

5. W menu preferowane są produkty sezonowe, dostępne w naszej strefie klimatycznej.


Jak długo mam dostęp do menu i możliwość modyfikacji?


Dostęp do menu otrzymujesz od momentu aktywowania konta i zalogowania się w serwisie www.dobrzejemy.pl. Czas dostępu do menu zależy od wybranego abonamentu (90, 180 lub 365 dni).

Przez cały czas korzystania z abonamentu masz możliwość modyfikacji menu i zmiany ilości osób, dla których będziesz przygotowywać posiłki korzystając z serwisu.


Czy muszę kupić abonament dla każdego z domowników osobno?


Nie. Kupujesz tylko JEDEN abonament. Dodajesz kolejnych domowników, określasz ich preferencje kulinarne i gotujesz dla wszystkich razem.


Czy mogę wydrukować menu?


Oczywiście, każdą z propozycji menu wraz z opisem sposobu przyrządzania możesz wydrukować.


Czy będę mieć dostęp do menu po zakończeniu abonamentu?


Po zakończeniu abonamentu nie będziesz mieć dostępu do planu posiłków do menu.

 Proponujemy menu dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dla starszych dzieci i dla nastolatków należy określić ich preferencje i ograniczenia w zakładce „Moja rodzina”